google dance یا رقص گوگل

google dance یا رقص گوگل، یکی از الگوریتم های نامعلوم گوگل است و گوگل تا به حال به طور مستقیم وجود چنین الگوریتمی را تایید و یا تکذیب نکرده است.

الگوریتم google dance یا رقص گوگل ممکن است رتبه یک سایت قدیمی را تا سر حد مرگ پایین آورده و یک سایت جدید را جایگزین آن کند و به صورت یا بالعکس عمل کند، یعنی رتبه یک سایت جدید تا پایین آورده و رتبه یک سایت قدیمی را بهبود بببخشد.

چرا رقص گوگل مهم است؟

رقص گوگل برای تعداد زیادی از کاربران چیز مبهمی بوده و یا از آن اطلاعی ندارند اما کسانی که سئو کار می کنند این یک دوره حساس برای آن ها می باشند.

از این رو صفحه ای که توسط گوگل انتخاب می شد و از دسترس خارج می شد گاها توسط وبمستران دچار تغییر تحول می شد و این امر می تواند برای آن ها در آینده دردسر ساز باشد.

در این کار تعدادی از سایت ها از نتایج جستجو حذف می شوند. به نوعی یک آزمایش از سمت گوگل برای سایت های دیگر می باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که هنوز گوگل دلیل واضحی برای این کار خود عنوان نکرده است!

چگونه بفهمم که سایت من در معرض Google Dance قرار گرفته است؟

جابه جایی رتبه ای که Google Dance باعث آن می شود بسیار کوتاه مدت و معمولا چند دقیقه ای است.

بنابراین اگر تغییر ناگهانی کوتاه مدت ای در رتبه سایت خود مشاهده کردید چه پیشرفت و چه پسرفت احتمالا ترکش های Google Dance به شما اصابت کرده است.

google dance یا رقص گوگل به تنهایی چیز بدی نیست. کاملا طبیعی است و ممکن است هر سایتی دچار آن شود اما معمولا برای سایت های جدید که تاز پروسه سئو را شروع کرده اند پیش می آید.

دلیل تغییر رتبه در هنگام رقص گوگل

برای رتبه بندی سایت ها گوگل معیار های بسیاری دارد، در رقص گوگل یک کلمه کلیدی از سایتی که مورد بررسی قرار گرفت و اگر امتیاز مثبت دریافت کند موجب رشد رتبه آن سایت خواهد شد و طبعا دیگر سایت ها نیز افت رتبه را تجربه خواهند کرد اما تعداد زیادی از سایت ها پس از انجام شدن رقص گوگل به رتبه قبلی خود باز می گردند. در این لحظه نیز چیزی نمی توان گفت جز این که Google Dance تنها برای بررسی مجدد سایت ها به کار برده می شود.

گوگل دنس در هنگام سندباکس

یکی از زمان هایی که وب سایت ها به طور مداوم دچار عدم ثبات رتبه و یا همان رقص گوگل می شوند هنگامی است که وب سایت در سندباکس گوگل (Sandbox) قرار دارد. سایت های تازه تاسیس به دلیل آزمون و خطای که Google بر روی وب سایت ها جهت سنجش اسپمر بودن و یا نبودن انجام می دهد در سندباکس گوگل قرار میگیرد. بنابراین اگر دامنه Starter شما به صورت مداوم دچار تغییر رتبه می شود مطمئننا داخل سندباکس است و ریشه دنس آن از Sand Box می باشد.

در هنگام رقص گوگل چه کنیم؟

خونسردی خود را حفظ کنید!

 


مقاله ای که شاید دوست دارید: تست سرعت سایت

مقاله ای که شاید دوست دارید:اشتباهات رایج در انتخاب کلمات کلیدی


google dance یا رقص گوگل

google dance یا رقص گوگل