15 مورد کلمات کلیدی که در رتبه بندی سایت تاثیردارد

با توجه به رقابت بسیار سنگین بین وب سایت ها، کنار زدن این رقبا و رسیدن به رتبه های بالاتر گوگل، کاری بس دشوار است!!! در نتیجه داشتن تخصص کافی برای پیاده سازی و رعایت یک سری اصول و قوانین برای رسیدن به نتیجه مطلوب، الزامی است! ما در این مطلب مهم ترین فاکتور های رتبه بندی سایت در گوگل را برای شما به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم که توجه و رعایت آن ها نقش بسیار موثری در بهبود سئو سایت و بالا بردن رتبه شما در موتورهای جستجو خواهد داشت.

  1. مفهوم نهفته در کلمات کلیدی موجود در محتوا(LSI) :

این مورد به موتورهای جستجو کمک می کند تا معنی واقعی کلماتی که بیش از یک معنی دارند را به دست آورد.

2. وجود کلمات کلیدی LSI در تگ عنوان یا توضیحات :

مانند محتوای صفحه، این گزینه می تواند به گوگل کمک کند تا تفاوت بین کلمات مترادف را تشخیص دهد. این مورد نیز نشان دهنده مرتبط بودن است.

3. کلمات کلیدی که در ادامه دامنه ظاهر می شوند :

شاید استفاده از این مورد مانند گذشته تاثیر چندانی نداشت باشد اما قرار دادن کلمات کلیدی هنوز یکی از سیگنال های مرتبط عمل میکند. یکی از موارد مهم این است که موتورهای جستجو کلمات کلیدی در ادامه دامنه را به صورت برجسته نمایش میدهند که باعث میشود رتبه سایت از نگاه گوگل بهتر شود.  15 مورد کلمات کلیدی که در رتبه بندی سایت تاثیردارد

4. کلمات کلیدی به عنوان اولین کلمه در دامنه :

اون دسته از دامنه هایی که کلمات کلیدی مرتبط با فعالیتشان شروع میشود نسبت به آن دامنه هایی که کلمات کلیدی ندارند یا در اواسط یا آخر دامنه است یک سر و گردن بالاتر است.

5. کلمات کلیدی در نام زیر دامنه :

طبق تحقیقاتی که وب سایت MOZ در سال 2011 انجام داده است یکی از مواردی که می تواند رتبه بندی سایت را افزایش دهد کلمات کلیدی موجود در نام ساب دامین (زیر دامنه) است.

6. کلمه کلیدی در تگ عنوان :

دومین بخش مهم محتوای سایت تگ عنوان است (در کنار محتوای صفحه). بنابراین اگر درست استفاده شود می تواند یک سیگنال قوی سئویOn-Page برای گوگل ارسال کند.

7. تگ عنوانی که با کلمه کلیدی آغاز می شود :

بنابر داده های سایت MOZ تگ عنوانی که با کلمات کلیدی آغاز می شود خیلی بهتر از تگ عنوان هایی که کلمات کلیدی را در انتهای خود قرار داده اند عمل می کنند.

8. کلمه کلیدی در تگ توضیحات :

کلمه کلیدی به کلماتی گفته میشود که به طور مکرر داخل متن استفاده شود.

زمانی که شما یک کلمه را به طور مکرر داخل متن استفاده کنید میتواند به عنوان یک سیگنال مرتبط بودن عمل کند و موضوع فعالیت شما را به گوگل بفهماند.

9. کلمه کلیدی که در تگ H1 :

دومین تگ عنوانی تگ H1 است که نشانه هایی از مرتبط بودن موضوع با فعالیت را برای گوگل ارسال می کند.

10. چگالی کلمات کلیدی :

به تعداد دفعاتی که یک کلمه در یک متن قرار گرفته است چگالی کلمه کلیدی میگوییم. البته این گزینه مانند گذشته اهمیت بالایی ندارد اما هنوز در بعضی مواقع برای مشخص کردن موضوع سایت گوگل از چگالی کلمات کلیدی استفاده می کند. البته باید بدانید که استفاده بیش از حد از آن میتواند به سایت شما آسیب بزند.

11. برجستگی کلمات کلیدی :

به کار بردن کلمات کلیدی در 100کلمه اول موجود در صفحه می تواند نشانه مرتبط بودن سایت یا کلمه کلیدی انتخاب شده باشد. برجستگی کلمه کلیدی در واقع به قرار گیری کلمه کلیدی درون تگ عنوان، تگH2 ، H1 و متا توضیحات بستگی دارد.

12. ترتیب قرارگیری کلمات کلیدی :

یکی از مواردی که میتواند روی رتبه بندی بهتر سایت تاثیر بگذارد ترتیب قرارگیری کلمات کلیدی در محتوای یک صفحه است. برای مثال میخواهیم عنوانی مانند روشهای اصلاح موی گربه را جستجو کنیم سایت هایی که با عبارت روش های اصلاح موی گربه بهینه سازی شده اند رنک بهتری نسبت به سایت هایی که با کلمات کلیدی چگونه موی گربه را اصلاح کنیم بهینه سازی شده است خواهد داشت. به همین دلیل Keyword Research (تحقیق در مورد کلمات کلیدی) بسیار مهم است.

13. کلمه کلیدی در URL :

این مورد هم یک سیگنال مهم در رتبه بندی سایت است.

14. تعداد کلمات کلیدی فرعی برای رتبه بندی سایت :

اگر سایت دارای رتبه بندی های دیگری برای کلمات مختلف باشد، ممکن است نشان دهنده کیفیت محتوا باشد.

15. کلمات کلیدی در عنوان :

گوگل لینک هایی که حاوی کلمات کلیدی صفحه شما در عنوان هستند را بیشتر دوست دارد(لینک از یک سایت حرفه ای به یک سایت حرفه ای دیگر)

 

 

15 مورد کلمات کلیدی که در رتبه بندی سایت تاثیردارد

15 مورد کلمات کلیدی که در رتبه بندی سایت تاثیردارد