ویژگی Open source

از نظر مختصصین مطرح کامپیوتر، نرم افزارهای متن باز سرعت رشد و توسعه بیشتری نسبت به نرم افزارهای دیگر دارند. اما چرا این‌گونه است و چرا ویژگی Open source تا این حد محبوبیت دارد؟

open source راهی برای دانش و راه حل‌های جدید است

ما معتقدیم که ویژگی Open source بهترین راه برای به دست آوردن نوآوری‌های جدید و راه حل‌های واقعی برای مشکلات نرم افزاری است. اگر مردم – به ویژه افراد دارای تخصص در زمینه های مختلف – در یک پروژه همکاری کنند، این پروژه سود می‌کند. همکاری با هم در بررسی مشکلات و توسعه‌ها ، منجر به راه حل‌های بهتر خواهد شد.

 

برای مثال می‌توان به وردپرس اشاره کرد. بنظر شما دلیل توسعه یافتن وردپرس در چندسال اخیر چه بود؟ ۸۵ درصد توسعه و پیشرفت وردپرس به خاطر ویژگی Open source در وردپرس است و به همین خاطر توانست توسعه دهندگانی را از سراسر دنیا کشف کند. حال به این فکر کنید اگر وردپرس متن باز نبود آیا شرکت وردپرس به تنهایی می‌توانست بیش از ۱۰ میلیون افزونه وردپرس و قالب وردپرس را برای نیازهای مختلف تولید کند؟!

متن باز بودن صرفه جویی نیست

چرا هر مدرسه باید یک وب سایت متفاوت داشته باشد؟ چرا هر فروشگاه اینترنتی یک وب سایت متفاوت نیاز دارد؟ ما این را می‌دانیم که طراحی این وبسایت‌ها باید منحصر به فرد باشد، اما پشتبانی و عملکرد این وبسایت‌ها باید تقریبا یکسان باشند. این یک کار نادرست و غلط است که بسیاری از توسعه دهندگان در حال کار بر روی پروژه‌های یکنواخت و بدون همکاری هستند.

برای مثال نباید دوچرخه را مجددا بسازیم. بلکه باید به دوچرخه توسعه و بهبود ببخشیم و آن را به صورت منبع باز به اشتراک بگذاریم. تا افراد دیگر از دانش بکار رفته در دوچرخه ما بهره مند شوند و باید اجازه دهیم تا دیگران بر روی آن دوچرخه بهبود ببخشند.

متن باز یک دنیای آزاد است

 

پروژه‌هایی که دارای ویژگی Open source هستند، از همه دعوت می‌کنند تا در آن مشارکت کنند. اگر می خواهید به وردپرس کمک کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید. شرکتی که برای آن کار می‌کنید مهم نیست، مهم نیست کجا زندگی می‌کنید ، مهم نیست چقدر پول داشته باشید یا چه چیزی دوست دارید؛ همه دانش خود را دارند، و راه پیشرفت استعدادهای شما در این جامعه باز است.

کلام پایانی

ویژگی Open source در وردپرس یا هر سیستم دیگری باعث پیشرفت و توسعه خواهد شد. همچنین افرادی را مشغول به فعالیت و کار می‌کند تا برای توسعه آن کار کنند و بهترین نتایج را بگیرند. وردپرس نه تنها خودش به صورت متن‌باز کار می‌کند بلکه تمامی افزونه‌هایی که دارد نیز به همین شکل فعالیت می‌کنند و همین امر آن را بسیار محبوب کرده است.

 


کسب درآمد از اینترنت