? موتور جستجوگر گوگل در حال آزمایش قابلیت suggested clip است. با این قابلیت نتایج جستجوها در حالاتی که ویدئو بطور مستقیم پاسخگوی جستار است در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در این به روزرسانی نتایج جستجو تلاش شده تا پاسخ های ویدئویی در صورت استفاده از عبارت ‘how-to’ در جستار و همین طور در صورت مرتبط بودن مستقیم کلیپ به جستار ، این ویدئوها در اختیار کابران قرار بگیرد.

ویدئوها در بالای صفحه نتایج جستجو قرار می گیرد و باید برای مشاهده این کلیپ ها باید روی گزینه Play ▶️ کلیک کرده تا پخش آن آغاز شود. این قابلیت جدید suggested clip نام دارد که به معنی کلیپ و ویدئو پیشنهاد شده است و یک قابلیت بسیار موثر و کمک کننده برای کاربران به حساب می آید.

با به روزرسانی و گسترش اسنیپت های ساختاری بر پایه نوشته ، مشاهده کلیپ های مرتبط با جستار بسیار مشکل شده است اما با ارائه این قابلیت کاربران امکان دسترسی و مشاهده ویدئوها را کسب کرده اند.

در گذشته نکته منفی ویدئوها این بود که باید تمامی ویدئو ? مشاهده می شد تا کاربر به قسمت مورد نظر خود دست پیدا کند. اما در suggested clip کاربران بطور مسقیم به بخش مورد نظر و مورد جستجو خود دسترسی پیدا می کنند که هم صرفه جویی در زمان کاربر است و هم تجربه ایی فوق العاده برای کاربر ایجاد می کند.