فرق اپلیکیشن آنلاین و اپلیکیشن آفلاین

امروزه اپلیکیشن های بسیاری طراحی شده اند. برخی از این اپلیکیشن ها تنها با دسترسی به اینترنت اجرا می شوند و برخی دیگر بدون نیاز به اینترنت و در حالت آفلاین کار می نمایند.

طراحی اپلیکیشن آنلاین زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشد به خوبی کار می کند. تمامی داده ها با اتصال به اینترنت نمایش داده می شود.

از مزایای که این اپلیکیشن دارد بروز رسانی سریع و راحت آن و نتایج جستجو آن نیز بروز تر و لحضه ای می باشد .از معایبی که دارد جستجو آن نسبت به اپلیکیشن آفلاین مقداری طول می کشد. همچنین کارایی آن و سرعتش بستگی به سرعت اینترنت دارد.

در اپلیکیشن آفلاین برای افراد که به اینترنت دسترسی ندارند، بسیار مناسب می باشد اما برای نصب آن به اینترنت نیاز دارند تا بتوانند اطلاعات را Cache کند و در هر زمان بتوانند بدون دسترسی به اینترنت از آن استفاده نمایند.

مزیتی که این طراحی اپلیکیشن آفلاین دارد جستجو سریع اطلاعات و سرعت بالای آن، اجرای همیشگی قابلیت های اپلیکیشن بدون نیاز به اینترنت و سازگاری و کارایی بالای آن دارد و معایبی که دارد برای ذخیره اولیه اطلاعات آن ممکن است مقداری زمان بر باشد که زمان آن نیز بستگی به حجم داده های آن دارد.

بنابراین اصلی تفاوت میان این دو اپلیکیشن آفلاین و آنلاین اجرای قابلیت آنها با دسترسی و بدن دسترسی به اینترنت می باشد.

اپلیکیشن های آفلاین

اپلیکیشن‌های آفلاین در صورتی که کاربران هدفِ ما امکان دسترسی به اینترنت ندارند گزینه بسیار خوبی است. همچنین برای دستگاه‌هایی که از اتصال به اینترنت پشتیبانی نمی‌کنند.

  • کاربران باید در ابتدای نصب اپلیکیشن دسترسی به اینترنت داشته باشند و اطلاعات را اصطلاحا کَش (Cache) کنند و هر زمان خواستند به صورت آفلاین از اپلیکیشن استفاده کنند.
  • حافظه نهان یا کَش (Cache) قسمتی از حافظه است که داده‌هایی که ممکن است در آینده توسط سایر اجزا پردازش شوند را به صورت موقت در خود ذخیره می‌کند.

مزایا:

-جست و جوی سریع اطلاعات.

-اجرای همیشگی قابلیت های اپلیکیشن بدون نیاز به دسترسی اینترنت.

-سرعت، سازگاری و کارایی بالای اپلیکیشن.

معایب:

-ذخیره اولیه اطلاعات در ابتدا ممکن است مقداری زمان بر باشد.(بستگی به حجم داده ها دارد)

 

اپلیکیشن های آنلاین

اپلیکیشن های آنلاین زمانی که کاربر امکان دسترسی به اینترنت دارد به خوبی عمل می کنند.داده ها با ارتباط مستقیم به اینترنت در هر لحظه گرفته و نمایش داده می شوند.

مزایا:

-به روز رسانی های راحت و سریع.

-نتایج جست و جو به روز و لحظه ای هستند.

معایب:

-عملیات جست و جو نسبت به اپلیکشن های آفلاین ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

-سرعت و کارایی اپلیکیشن بستگی به سرعت اینترنت شما داشته باشد.

-در صورتی که کاربر امکان اتصال به اینترنت نداشته باشد اپلیکیشن کار نمی کند.

 

کدام اپلیکیشن بهتر است؟

پاسخ به این سوال بستگی به هدف کسب و کار شما دارد. در صورتی که تمایل دارید به روز رسانی‌های مداوم داشته باشید بهتر است گزینه آنلاین را انتخاب کنید و در صورتی که اپلیکیشن شما نیاز به به روز رسانی های مداوم ندارد و کاربران هدف شما کسانی هستند که دسترسی به اینترنت برایشان مشکل است بهتر است گزینه آفلاین را انتخاب کنید.

 

فرق اپلیکیشن آنلاین و اپلیکیشن آفلاین

فرق اپلیکیشن آنلاین و اپلیکیشن آفلاین