دریافت نماد طلایی ساماندهی رسانه‌های دیجیتال

با توجه به قوانین چند ساله اخیر کشور در حوزه رسانه‌های دیجیتالی، بویژه رسانه برخط (پایگاه عرضه اطلاعات آنلاین) مبنی بر احراز هویت مدیران این پایگاه‌ها و نظام‌مند نمودن در چهارچوب مقررات ملی،

تمامی وبسایت‌ها و رسانه‌های برخط می‌توانند نسبت به طی مراحل ثبت نام و دریافت نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال یا همان نشان طلایی ازسامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام نمایند ، در این مقاله قصد داریم تا نحوه دریافت نماد ساماندهی را به طور کامل به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، دریافت این نماد می‌تواند باعث افزایش اعتماد کاربران شما شود.

رسانه برخط چیست؟  هر سامانه که امکان قرار دادن محتوای دیجیتال در معرض دسترس عموم یا بیش از هزار مخاطب مشخص یا نامشخص از طریق بستر شبکه نظیر شبکه گسترده جهانی، شبکه های محلی، شبکه‌های متنی بر فناوری بلوتوث، شبکه‌های تلفن ثابت و همراه را فراهم می‌آورد، رسانه برخط نامیده می‌شود.

وب سایت ساماندهی چیست و ثبت سایت در آن چه مزیتی دارد ؟

وب سایت ساماندهی پایگاهی است که تقریبا اطلاعات تمام مدیران سایت‌ها در آن ثبت شده است ، از مزایای ثبت اطلاعات در ساماندهی با توجه به تبصره1 ماده 21 قانون جرایم رایانه‌ای چنانچه پایگاه حاوی محتوای مجرمانه باشد ، و اطلاعات مدیر آن پایگاه در ساماندهی ثبت شده باشد ، معمولا وب سایت آن فیلتر نخواهد شد و با اطلاع رسانی در این مورد ، مدیر پایگاه می‌تواند محتوا مجرمانه را از وب سایت خود حذف کند.

چگونه سایت یا وبلاگ خود را در ساماندهی ثبت کنیم ؟

1-برای ثبت وبلاگ یا سایت در ساماندهی به آدرس اینترنتی http://samandehi.ir مراجعه نموده و از منو سمت راست روی گزینه “ثبت نام و ثبت سایت” کلیک کنید .

2-سپس نوع شخصیت ایمیل ، نام کاربری و رمز را وارد نمایید ، پس از تکمیل ثبت نام روی دکمه ورود به سامانه کلیک کنید و مشخصات کاربری خود را وارد کنید.

3-در قسمت تکمیل اطلاعات روی گزینه “تکمیل فرم اطلاعات” کلیک کنید و تمام اطلاعات خود را با دقت در این فرم وارد نمایید.

4-سپس در همان منو تکمیل اطلاعات روی گزینه احراز اطلاعات کلیک کنید ، در این قسمت شما باید تلفن ثابت و همراه خود را تایید کنید ، روش آن به این صورت است که باید از تلفن ثابت خود با این مرکز تماس گرفته و کد اختصاصی که در این صفحه نمایش داده می شود را شماره گیری نمایید ، در مورد تلفن همراه نیز کافیست یک پیامک ارسال نمایید.

5-سپس در منو سمت راست روی گزینه “افزودن رسانه برخط ” کلیک کنید ، شما باید در این صفحه نوع رسانه برخط خود را وارد کنید ، در ادامه بنده انواع رسانه برخط را توضیح خواهم داد :

رسانه كاربرمحور : منظور وب سایت‌هایی است که کاربران عمومی، محتوای دیجیتال آن را در سایت قرار می دهند و در این سایت‌ها گروه ها و شبکه های مجازی وجود دارد ، مانند سایت‌های شبکه اجتماعی

رسانه برخط اختصاصي : منظور وب سایت‌هایی است که محتوا آن توسط متصدی که شخص حقیقی یا حقوقی است ارسال می‌شود ، محتوا مانند محصولات ، اخبار ، خدمات ، آثار و … که در معرض دسترس عموم قرار می‌گیرد. مانند وب سایت‌های شخصی ، شرکتی که به معرفی محصولات یا شرکت آن می پردازد.

رسانه برخط غير اختصاصی : منظور وب سایت‌هایی است که محتوای دیجیتال در دسترس عموم قرار می‌گیرد ، مانند سایت‌های دانلود نرم افزار ، بازی ، موسیقی ، فیلم ، کتاب و … که این موارد به کاربران ارائه می‌شود.

نشريه الكترونيك : وب سایت‌های که به طور مستمر در محیط دیجیتال خبر‌ها ، تحلیل ، مصاحبه  و گزارش را در قالب نوشته ، صدا و یا ویدیو در معرض عموم قرار می‌دهند ، مانند سایت‌های خبری و خبرگزاری

وبلاگ با دامنه اختصاصی : وبلاگ‌هایی که از سرویس ثبت دامنه استفاده کرده‌اند ، برای مثال آدرس mersa.blog.ir را به mersa-co.ir تبدیل کرده‌اند.

وبلاگ : صفحاتی که توسط سرویس دهندگان وبلاگ که معمولا رایگان نیز هستند ایجاد می‌شوند.

صفحه شخصي در رسانه كابر محور : پروفایل‌ها یا صفحه‌هایی که کاربران شبکه اجتماعی ایجاد می‌کنند.

6-سپس در قسمت مدیریت رسانه برخط سایت شما و وضعیت آن نمایش داده می‌شود ، شما باید در این صفحه روی گزینه انجام تاییده فنی کلیک نمایید ، برای اینکه اثبات کنید که صاحب امتیاز این دامنه هستید باید یکی از روش‌های “ارسال کد به ایمیل دامنه” یا تایید از طریق “بارگذاری فایل در سرور” یا “افزودن متاتگ در صفحه اصلی” یا “تغییر عنوان سایت” را انجام بدهید.

 

ثبت سایت در ساماندهی انجام شد ، در ادامه نحوه دریافت لوگو یا همان گرفتن نماد ساماندهی را توضیح می‌دهیم :

نحوه دریافت نماد ساماندهی :

*لطفا توجه داشته باشید دریافت لوگو برای سایت‌هایی امکان پذیر است که مرحله تایید فنی ساماندهی را سپری کرده باشند ، همچنین لوگو برای وبلاگ‌ها و صفحات شخصی در رسانه‌های کاربر محور(همچون شبکه اجتماعی) فعال نخواهد شد.

انواع لوگو ساماندهی : 

لوگو موقت : این لوگو به رنگ خاکستری و 3 ماهه بوده و مدیر سایت موظف است ظرف مدت 3 ماه مجوز‌های لازم برای دریافت لوگو دائم را کسب نماید.

پس از کلیک کاربران بر روی لوگوی موقت در یک سایت، صفحه‌ای به رنگ زمینه خاکستری با اطلاعات زیر به نمایش در خواهد آمد.

لوگو دائم : به رنگ طلایی است و به تمام متقاضیانی که تمامی شرایط دریافت لوگو را داشته باشنداعطا خواهد شد ، اعتبار این لوگو 6 ماهه بوده و پس از آن قابل تمدید خواهد بود.

پس از کلیک کاربران بر روی لوگوی موقت در یک سایت،صفحه‌ای حاوی لوگوی طلایی با اطلاعات زیر به نمایش در خواهد آمد.

شرایط دریافت لوگو دائم ساماندهی :

امکان دریافت لوگو ساماندهی برای افراد حقیقی نیز وجود دارد.

1-احراز هویت : در حال حاضر سامانه ساماندهی به ثبت احوال برای بررسی کد ملی متصل است.

2-فعالیت رسانه بر خط مورد تقاضا ، خارج از موضوع فعالیت رسمی شخص حقیقی یا حقوقی نباشد ، برای مثال وب سایتی که متعلق به یک شرکت می‌باشد و در زمینه خاصی فعالیت دارد ، این موضوع خاص باید در اساسنامه شرکت نوشته شده باشد.

3-متصدی رسانه بر خط صلاحیت قانونی فعالیت در موضوع رسانه را داشته باشد ، اگر بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران نیاز به مجوز داشت ، متقاضی این مجوز را کسب نماید.

4-موضوع فعالیت رسانه بر خط طبق قوانین جاری کشور باشد.

5-تکمیل فرم دریافت لوگو ، نوع برخط و فعالیت و موضوع آن

در صورتی که موارد را به درستی انجام ندهید ، نقص درخواست اعلام شده و مجدد باید درخواست را تکمیل نمایید.

 


شاید بخواهید بدانید: مزیت سفارش آنلاین غذا


 

آموزش دریافت نماد طلایی ساماندهی رسانه‌های دیجیتال

آموزش دریافت نماد طلایی ساماندهی رسانه‌های دیجیتال